Як позбутися мігрені?

Головний біль при мігрені настільки характерний, що людина може сама собі точно поставити діагноз. Цей біль локалізований в одній половині голови, у ділянках чола, ока, скроні або тім’я. Він не…

Головний біль при мігрені настільки характерний, що людина може сама собі точно поставити діагноз. Цей біль локалізований в одній половині голови, у ділянках чола, ока, скроні або тім’я. Він не ниє, а пульсує і посилюється при найменшому фізичному навантаженні, наприклад при підйомі сходами. З’явившись одного разу, мігрень може повторюватися знов і знов.

Основні симптоми

У багатьох напад мігрені супроводжується нудотою, блюванням, непереносимістю звичайного денного світла та гучних звуків. Тривати він може від чотирьох годин до трьох діб. На піку головного болю багато хто відчуває мерзлякуватість, озноб, невелике підвищення температури тіла, пітливість, дискомфорт у кишечнику, серцебиття. З розвитком нападу односторонній біль може ставати розлитим по всій голові. У багатьох людей біль чергується: голова розколюється в одному місці то справа, то зліва.

Біль при мігрені настільки сильний, що буквально вибиває людину з колії – вона не може працювати, вчитися, рухатися, говорити… Багато хто намагається всі справи скасувати та відлежатись у кімнаті, затіненій щільними шторами.

До мігрені більше схильні жінки, ніж чоловіки. Перші її напади виникають у дитинстві чи підлітковому віці. Періодично вони повторюються, причому у жінок – переважно у молодому та працездатному віці (після менопаузи кількість нападів значно зменшується). Небезпечна мігрень тим, що може стати хронічною та суттєво знизити якість життя. Про це свідчать, наприклад, напади, що розвиваються вночі, через що людина прокидається. Але найгірше, що часті та сильні мігрені створюють передумови для розвитку мозкового інсульту в майбутньому.

Поширені причини

На запитання, від чого буває мігрень, однозначно відповісти складно. Причини у кожного свої. Викликати напад можуть стрес, сильні емоції, фізичні навантаження і, навпаки, розслаблення після напруження напередодні, занадто довгий або недостатній сон, голодування протягом дня, коли поїсти ніколи, тощо.

Провокують мігрень і деякі продукти харчування, особливо багаті на тирамін. Ця речовина міститься в шоколаді, твердому сирі, оселедці, маринованих оливках, огірках, соєвому соусі, каві, чаї, алкогольних напоях (шері, вермут, пиво, червоне вино). Тирамін сприяє вивільненню в центральній нервовій системі серотоніну, який звужує великі кровоносні судини, але розширює капіляри, уповільнюючи кровообіг і викликаючи ішемію мозку. Потім, з розвитком нападу, кількість серотоніну різко знижується, що запускає каскад біохімічних реакцій, які ведуть до набряку та розтягуванню стінок судин. Це стає причиною нестерпного пульсуючого болю, характерного для мігрені. Деякі люди реагують мігренню на м’ясні та ковбасні вироби, що містять нітрити, нітрати, глутамат натрію, а також напої зі штучним підсолоджувачем аспартамом.

На багатьох негативно впливає зміна погоди зі зміною атмосферного тиску. У жінок часто провокаторами нападу мігрені є циклічні гормональні зміни, що відбуваються в період менструації або овуляції, а також внаслідок прийому пероральних контрацептивів з прогестероном.

Ліки від мігрені

Щойно людина відчуває, що починається напад, вона повинна одразу прийняти відповідний препарат від мігрені, щоб біль не наростав. У цьому полягає основний принцип лікування: важливо якнайшвидше зняти (купірувати) головний біль та супутні симптоми. Що приймати від мігрені – кожен вирішує сам після консультації з лікарем. Жодні народні засоби тут не допоможуть. Потрібно використовувати тільки продукцію з аптечного асортименту ліків – таблетки, гранули, пластир від мігрені тощо. Причому не слід прагнути купувати щось найсильніше (кеторолак, триптани та ін.).

Найкращі засоби від мігрені – це прості аналгетики та нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП). Так, один із НПЗП – ібупрофен – має виражені знеболювальні та протизапальні властивості, тому він дуже давно і широко використовується у медичній практиці, зокрема педіатрії.

Ібупрофен є активною речовиною препарату Аффида Макс з аргініном. Він сприяє швидкому усуненню нападів мігрені у дітей віком від 12 років і дорослих, оскільки містить 400 мг ібупрофену і випускається у вигляді розчинних гранул. У такій формі випуску ібупрофен починає діяти швидше, ніж у таблетках. А за рахунок амінокислоти аргініну покращується біодоступність ібупрофену, тому людина може відчути зменшення болю через 20 хвилин після прийому препарату.

Ще одним засобом, що полегшує мігрень, є Аффида Антимігрень пластир. Його наклеюють на скроневу або потиличну частину голови, де немає волосся, на 8-12 годин. Цей пластир від мігрені містить ефірну олію м’яти перцевої, ефірну олію чайного дерева, ефірну олію камфорного лавру та токоферол. Він локально усуває спазм судин, покращує кровообіг, що допомагає зменшити головний біль. Аффида Антимігрень пластир можна використовувати в комплексі з Аффида Макс з аргініном (по 2 пластирі на добу).

Вилікуватися від мігрені раз і назавжди неможливо. Але за допомогою здорового способу життя та правильно підібраних препаратів можна щоразу вчасно його зупиняти, запобігати хронізації захворювання та його переходу у тяжчу форму.

Продукт, який був спеціально розроблений для полегшення головного болю та мігрені. Пластир протягом 30 хвилин усуває біль завдяки тому, що локально розширює судини. Таку швидку дію дає комбінація активних компонентів: ментола, масла чайного дерева, камфори, токоферолу. Пластирь легко наклеюється та знімається, не залишаючи жодних слідів. Діє впродовж 8 годин

Аффида Антимігрень пластир може використовуватися одночасно з знеболюючими засобами в таблетках або саше

Де придбати
продукт?

affida аффида
Вы на странице, где используется URL для подключения файлов: /