Як позбутися менструального болю?

Які види болю можуть виникнути під час менструального циклу? У жіночому організмі щомісяця відбуваються циклічні гормональні зміни, пов’язані з репродуктивною (дітородною) функцією. З ними пов’язаний біль унизу живота, що виникає,…

Які види болю можуть виникнути під час менструального циклу?

У жіночому організмі щомісяця відбуваються циклічні гормональні зміни, пов’язані з репродуктивною (дітородною) функцією. З ними пов’язаний біль унизу живота, що виникає, як правило, за 1-2 дні до менструації або одночасно з її початком. Терпіти і перечікувати в жодному разі не треба – важливо знайти відповідні ліки від менструального болю.

Поширена проблема

За статистикою від болючих менструацій потерпає від 8 до 80% жінок репродуктивного віку, особливо дівчата. Такі значні розбіжності у цифрах фахівці пояснюють тим, що враховуються лише ті випадки, що діагностуються. Іншими словами, більшість жінок вважають біль при менструації чимось природним і просто не звертаються до лікаря.

Про велику поширеність менструального болю свідчить такий факт: приблизно у третини  тих, хто  схильний до цієї патології, самопочуття на кілька днів погіршується настільки, що неможливо займатися звичайними справами. Річ у тому, що багатьох жінок мучить не лише біль унизу живота, а й слабкість, запаморочення, пітливість, озноб, нудота, відчуття ватних ніг. Весь цей комплекс симптомів отримав у медицині назву «дисменорея».

Причини виникнення болю

Механізм появи менструального болю складний і не до кінця досліджений. Відомо, що в організмі арахідонова кислота під дією ферментів-циклооксигеназ (ЦОГ) перетворюється на сполуки (постагландини, простациклін, тромбоксан), які потужно стимулюють скорочення матки. Завдяки цим скороченням щомісяця відторгається шар ендометрію, якщо зачаття не відбулося, а потім починає формуватися новий.

У жінок із болісними місячними рівень простагландинів у менструальній крові набагато вищий, ніж у інших. Таке збільшення їх кількості веде до спазму судин, локальної гіпоксії клітин (браку кисню), подразненню нервових закінчень. Цим і пояснюється поява болю.

Таблетки від менструального болю

Намагатися перечекати, перетерпіти менструальний біль неправильно. Згодом це може призвести до зниження загального больового порогу та посилення болю перед місячними. Сподіватися на те, що він зменшиться після народження дитини, немає підстав. Потрібно шукати «своє» знеболювальне, яке щоразу захищатиме від менструального болю.

Деякі жінки віддають перевагу народним засобам: комусь допомагає прикладання льоду на низ живота, комусь, навпаки, – грілка. Багато хто приймає одразу кілька препаратів – анальгетики, спазмолітики, сечогінні та заспокійливі засоби. Не всі вони допомагають саме від менструального болю, але в комплексі створюють підвищене навантаження на організм. Це означає, що зростає ризик побічних ефектів, а печінка, нирки, ферментна система повинні працювати набагато інтенсивніше, ніж зазвичай.

Що ж випити, щоб швидко позбутися менструального болю? Для його усунення найдоцільніше застосовувати препарати, які пригнічують (інгібують) ЦОГ, тим самим порушуючи механізм виникнення болю. Таку дію мають нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП). Серед ліків цього класу найчастіше як знеболювальне застосовується ібупрофен. Так, Аффида Макс – це ібупрофен у максимально високому дозуванні (400 мг) у таблетках, допустимому для продажу в аптеках без рецепта. Він призначений для прийому при менструальному та інших видах сильного болю. Препарат блокує синтез циклооксигенази, відповідальної за механізм виникнення болю в ділянці матки, що сприяє його усуненню. Пігулка Аффида Макс діє протягом 4-6 годин, за добу можна приймати препарат 3 рази.

Аффида Макс Експрес – включає максимальний вміст ібупрофену – 400 мг. Препарат випускається у вигляді желатинових капсул із рідкою формою ібупрофену всередині. Капсули розчиняються у шлунку, звільняючи ібупрофен для швидкого впливу на біль. Аффида Макс Експрес має дуже широке коло дії: лікування головного, менструального, зубного болю, болю в спині, суглобах, м’язах. Може використовуватись при ознаках запалення, застуди та грипу.

Де придбати
продукт?

affida аффида
Вы на странице, где используется URL для подключения файлов: /