Біль, особливо той, який приходить вночі, іноді створює враження, що час назавжди змінити свій спосіб життя через артрит. Але, можливо, робити це зовсім не обов’язково. Якщо ви займаєтеся фізкультурою і підтримуєте себе у формі, то зумієте тримати під контролем деякі форми артриту і остеоартрозу, який призводить до «зношування» суглобів.
Нижче кілька порад про те, з чого розпочати:
• Мінімізуйте фізичне напруження. Вибирайте такі види активності, як плавання і ходьба, особливо на початку занять спортом. Ви не повинні виконувати тільки один вид вправ, що зумовить нудьгу і бажання припинити заняття. Чергуйте активність!
• Розігрівайтеся на початку тренування і остигайте наприкінці. Коли ви займаєтеся спортом, необхідно завжди розігріватися перед тим, як виконувати вправи з високою амплітудою рухів. Легка аеробна активність на початку розігріє м’язи і зумовить приплив крові, що підготує ваше тіло і серце до більш важкої роботи. Завершувати тренування варто поступовим зниженням активності, що зведе до мінімуму біль, який може виникнути після інтенсивних занять.
• Робіть аеробні вправи. Більш тривалі та легкі аеробні вправи не тільки безпечніші, а й ефективніші, ніж короткі тренування з інтенсивними навантаженнями.
• Займайтеся удвох. Заняття в парі допоможуть обом краще контролювати свій стан. Наприклад, якщо під час тренування ви не можете продовжувати розмову, помічаєте, що дихаєте занадто важко, це знак зупинитися і відпочити.
• Не турбуйтеся. Ставте собі реалістичні цілі, особливо якщо ніколи не займалися раніше. Пам’ятайте, ви не самотні.
Обов’язково проконсультуйтеся з вашим лікарем, перш ніж розпочинати тренування.