Як усунути головний біль?

Резко начала болеть голова

Головний біль знайомий кожному з нас. Він вибиває з колії, ламає плани, не дає повноцінно працювати та насолоджуватися життям. Чому ж болить голова і як найшвидше позбутися головного болю? Читайте у цій статті.

Прояви та причини

Головний біль напруження іноді непокоїть 40-80% населення будь-якої країни. Зазвичай він двосторонній, помірної інтенсивності. Багато хто відчуває, ніби голову стисло тісним шоломом або обручем. Цей стан триває кілька годин, потім біль поступово починає зменшуватися.

Поява головного болю такого типу часто пов’язана з напруженням м’язів волосистої частини голови та шиї. Негативно також даються взнаки фактори, що викликають спазм цих м’язів: тривале перебування голови в незручному положенні, різкі рухи та навантаження на шийний відділ хребта. Причини головного болю дуже різні. Це розумова робота, постійні стресові ситуації, перевтома, недосипання. Є гіпотеза про те, що його ймовірність збільшується, якщо людина схильна до депресії, песимізму, має високий рівень тривожності.

У жінок головний біль напруження зустрічається приблизно в 1,5-2 рази частіше, ніж у чоловіків. Існує спадкова схильність до цієї патології. Імовірність виникнення головного болю напруження у людей молодого віку істотно вища, якщо він періодично непокоїть одного або обох батьків.

Особливі причини виникнення має мігрень. Для неї характерний біль в одній половині голови, що пов’язане з порушенням тонусу судин – їх надмірним розширенням у тій чи іншій зоні. Розвиток нападу мігрені буває результатом вживання певних продуктів, наприклад шоколаду, твердого сиру та червоного вина. Мігрень поширена набагато менше, ніж головний біль напруження.

Важливо вміти розслаблятися

Що можна зробити, щоб головний біль не виникав? Виявити та усунути фактори, що сприяють його появі. Нормалізація життя, тобто спокійний режим дня, адекватні та регулярні фізичні навантаження, мінімізація стресових впливів – усе це у багатьох випадках дає позитивний ефект. Позбутися епізодичного головного болю напруження допомагають масаж, мануальна терапія, психотерапія, навчання методів релаксації, акупунктура, йога. Гарний ефект дають також народні засоби від головного болю на кшталт холодних компресів. Іншими словами, найкращі ліки від головного болю напруження – це вміння розслаблятися.

Що прийняти від головного болю?

Насамперед варто пошукати та використовувати всі доступні немедикаментозні засоби від головного болю. Якщо вони не допомагають або дають недостатній результат, доведеться застосовувати різні аптечні препарати. При їх виборі дотримуйтеся принципу від простого до складного. В Україні від головного болю добре себе зарекомендували засоби лінійки Аффида:
• Аффида Експрес та Аффида Макс Експрес. Обидва препарати від головного болю містять ібупрофен у різних дозах (по 200 та 400 мг). Ця активна речовина має знеболювальну, протизапальну та жарознижувальну дію. Аффида Експрес та Аффида Макс Експрес випускаються у формі желатинових капсул з рідкою активною речовиною всередині для більш швидкого ефекту.
• Аффида Макс (таблетки) та Аффида Макс з аргініном (гранули для приготування розчину) містять по 400 мг ібупрофену. Завдяки природній амінокислоті аргініну ібупрофен краще засвоюється і починає діяти вже за 20 хвилин після прийому.
• Аффида Форт німесулід (призначає лікар). Цей препарат має виражену знеболювальну дію і справляється навіть з гострим болем, а завдяки його лікарській формі – саше (пакетики) з розчинними гранулами – діюча речовина німесулід потрапляє до шлунка вже у розчиненому вигляді, тому досить швидко починає діяти. Прийом слід розпочинати з мінімальної дози, як зазначено в інструкції.
•  Аффида Антимігрень пластир. При мігрені можна приймати всі препарати лінійки Аффида, починаючи з менших дозувань їх активних речовин і закінчуючи великими. Паралельно можна використовувати пластир від головного болю Аффида Антимігрень – наклеювати його на голову у місці локалізації болю на 8-12 годин. Він просякнутий ефірною олією м’яти, ефірною олією чайного дерева, олією лавру камфорного і токоферолом, які сприяють локальній нормалізації кровообігу і тим самим зменшують головний біль і мігрень.

Scroll to Top