Що таке «менструальні спазми» і що їх спричиняє?

Менструальні спазми – це спастичний біль унизу живота, який починається під час менструальної кровотечі і поступово зменшується протягом наступних 12-72 годин.Менструальні спазми можуть:• Не мати певної причини (так звана «первинна…

Менструальні спазми це спастичний біль унизу живота, який починається під час менструальної кровотечі і поступово зменшується протягом наступних 12-72 годин.
Менструальні спазми можуть:
Не мати певної причини (так звана «первинна дисменорея»).
Виникати на тлі іншого розладу (так звана «вторинна дисменорея»).
Первинна дисменорея зазвичай починається в підлітковому віці і може стати менш важкою з віком і після вагітності.
Вторинна дисменорея зазвичай починається в зрілому віці.
Фахівці вважають, що первинна дисменорея зумовлена вивільненням в організмі речовин під назвою простагландини під час менструації.

Що провокує менструальні спазми?

Щоб краще зрозуміти, що таке біль при менструації, давайте розглянемо покроковий процес виникнення спазмів:
Збільшення кількості простагландинів
Під час регулярного менструального циклу в організмі підвищується рівень таких природних хімічних речовин, як простагландини. Вони є причиною болю, і їх рівень в період менструації може підніматися в 6 разів! Давайте докладніше розглянемо, яким чином простагландини впливають на виникнення менструальних спазмів.
Зменшення кровотоку
Простагландини призводять до скорочення матки (як це відбувається під час пологів), що зменшує приплив крові до цього органа. Саме скорочення можуть бути причиною болю і дискомфорту. Підвищення рівня простагландинів у період менструації означає, що скорочення можуть посилюватися, посилюючи тим самим і біль.
«Чутливі» нерви
Нервові закінчення розташовані по всьому тілу, зокрема і в матці. Простагландини роблять нервові закінчення в матці чутливішими до болю. Тому природно, що в цей період біль у матці відчувається більше, ніж зазвичай.
Більше активності
Природа зробила так, що в жіночому організмі під час менструації матка активніше готується до пологів. Ця природна активність і скорочення матки можуть посилювати біль, який виникає в цей період.
Менше кисню
Простагландини зумовлюють звуження кровоносних судин, що зменшує кількість кисню, який надходить у матку з кровотоком. А це означає, що м’язи матки, які особливо активні в цей період, отримують менше «харчування» для своєї роботи. Скорочення цих «втомлених» м’язів може бути ще більш болючим.

Іноді жінки не сприймають менструальний біль всерйоз, але й не помічати його теж неможливо, оскільки він впливає на якість життя кілька днів на місяць.

Чому тяжкість менструальних спазмів варіюється у різних жінок?

Біль під час менструації – досить часте явище. Більше 50% жінок відчувають його при первинній дисменореї. Для більшості жінок це легкий або помірний біль. Але приблизно у 5-15% цих жінок спазми настільки сильні, що перешкоджають повсякденній активності.
Не визначено остаточно, чому менструальні спазми є дуже болісними у одних жінок і ледь відчутними у інших, але це може бути пов’язано з різним рівнем гормонів в організмі, а також з індивідуальною чутливістю до цих гормонів.

Як нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) можуть полегшити спазми?

Менструальні спазми – це один з багатьох видів болю, які можуть відчувати жінки. Іноді вони намагаються не звертати на них увагу, але це знижує повсякденну активність і впливає на спосіб життя впродовж кількох днів щомісяця. Як правило, якщо причина болю і механізми його виникнення не зрозумілі, то і впоратися з ним буває складніше. Але тепер, коли ми знаємо, що простагландини є основною причиною менструального болю, можна вибрати спосіб впливу на них, що забезпечить потужне і ефективне полегшення.

Є багато препаратів, доступних для полегшення цього виду болю, в тому числі нестероїдні протизапальні засоби (нiмесулід, ібупрофен). Вони націлені на причину менструальної болю – пригнічення синтезу простагландинів, тобто діють на рішення самої суті проблеми.

Аффида Форт німесулід – препарат, призначений для усунення гострого та хронічного болю, а також менструального болю. Проявляє протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну дію. Швидко діє завдяки формі випуску у вигляді швидкорозчинних у воді гранул. Має апельсиновий смак.

affida аффида

Аффида Форт німесулід – препарат, призначений для усунення гострого та хронічного болю, а також менструального болю. Проявляє протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну дію. Швидко діє завдяки формі випуску у вигляді швидкорозчинних у воді гранул. Має апельсиновий смак.

affida аффида

Де придбати
продукт?

affida аффида