Німесулід – кращий вибір при менструальному болю

В Україні мільйони жінок кожного місяця з тривогою чекають, коли настане «червоний день календаря». На жаль, мова не про улюблене свято, а про болісну менструацію, коли низ живота охоплює ниючий…

В Україні мільйони жінок кожного місяця з тривогою чекають, коли настане «червоний день календаря». На жаль, мова не про улюблене свято, а про болісну менструацію, коли низ живота охоплює ниючий біль. Але, незважаючи на погане самопочуття, треба йти на роботу або навчання… Щоб біль не порушив плани, всім їм потрібно знайти надійний засіб, щоб його зняти.

Суть проблеми

Дівчатам 14–20 років, які тільки-но зіткнулися з одвічною проблемою менструального болю, нерідко доводиться чути від подруг, старших сестер і матерів: «Так у всіх», «Після заміжжя і пологів буде легше», «Терпи, ти ж жінка!» Подібні слова є слабкою втіхою. До того ж з часом, коли інтимне життя стає регулярним і з’являється дитина, біль внизу живота «в критичні дні» може зберігатися. Мало того, у деяких він навіть посилюється!

Як правило, біль цей нападоподібний, але може бути і постійним, віддавати в крижі й пахову зону. Часто він супроводжується загальною слабкістю, запамороченням, головним болем, пітливістю, ознобом, нудотою тощо. Весь цей комплекс симптомів отримав назву дисменорея, а сам біль при менструації – альгодисменорея.

Головним механізмом розвитку менструального болю є посилений синтез простагландинів у матці. Ці речовини збільшують її скорочення, зумовлюють спазм м’язів, судин, порушення кровопостачання.

Переваги вибіркової дії

Для початку треба сказати, що усувати альгодисменорею потрібно швидко і обов’язково з першого ж дня. Інакше болісні відчуття, які є потужним стресовим фактором, призводять до зриву протибольових системи організму, зниження больового порогу і навіть до розвитку депрессії1. Але який препарат краще вибрати із різноманіття представлених в аптеці анальгетиків?

Згідно з європейськими рекомендаціями, основа терапії менструального болю – це прийом нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП). Усі вони пригнічують синтез простагландинів шляхом блокади ключового ферменту – циклооксигенази (ЦОГ), яка має кілька різновидів. Так, ЦОГ-1 є в організмі завжди: вона захищає клітини травної системи, позитивно впливає на кровотік у нирках, регулює функцію тромбоцитів та ін. А фермент ЦОГ-2 багато в чому «відповідає» за розвиток запалення в тому чи іншому органі2. Протизапальний ефект НПЗП пов’язаний з пригніченням активності ЦОГ-2, а розвиток побічних ефектів з боку шлунково-кишкового тракту, крові, серця – з пригніченням ЦОГ-1. Деякі НПЗП є селективними, тобто вони вибірково впливають в основному на ЦОГ-2 і не зачіпають ЦОГ-1. Це, наприклад, німесулід, який багато фахівців вважають препаратом вибору при дісменореї2. Він має виражений знеболювальний ефект, який додатково посилюється завдяки тому, що препарат зменшує скорочення матки при менструації.

Увага – на форму випуску

Отже, німесулід – це кращий вибір при менструальному болю. Але щоб препарат проявив свої властивості повною мірою і якомога швидше, важливо вибрати його в оптимальній формі випуску. Багато жінок звикли приймати традиційні таблетки, але більш інноваційні розчинні форми німесуліду швидше всмоктуються в шлунково-кишковому тракті, а тому швидше починають діяти, знімаючи навіть нестерпний менструальний біль. Так що варто звернути увагу на німесулід у саше (гранулах). Його прийом при альгодисменореї потрібно розпочинати з мінімальної рекомендованої дози. Більшості жінок це зазвичай допомагає до кінця дня забути про те, що він «критичний».

Важливий аспект

Несприятливий вплив неселективних НПЗП на організм жінки пояснюється тим, що вони блокують вироблення простагландинів і в матці, і в здорових органах і клітинах крові. Це може спровокувати не тільки гастрит, а й порушення згортання крові, що посилює менструальні кровотечі. Німесулід як селективний НПЗП не має такого істотного недоліку, тобто він не провокує збільшення виділення крові у «критичні» дні.

Аффида Форт німесулід – препарат, призначений для усунення гострого та хронічного болю, а також менструального болю. Проявляє протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну дію. Швидко діє завдяки формі випуску у вигляді швидкорозчинних у воді гранул. Має апельсиновий смак.

affida аффида

Аффида Форт німесулід – препарат, призначений для усунення гострого та хронічного болю, а також менструального болю. Проявляє протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну дію. Швидко діє завдяки формі випуску у вигляді швидкорозчинних у воді гранул. Має апельсиновий смак.

affida аффида

Де придбати
продукт?

affida аффида