SOS. Головний біль

За оцінками фахівців, 95% людей протягом життя страждають від головного болю. Традиційно його розділяють на три типи. Головний біль напруження Статистика свідчить, що понад 95% населення Землі скаржиться на головний…

За оцінками фахівців, 95% людей протягом життя страждають від головного болю. Традиційно його розділяють на три типи.

Головний біль напруження

Статистика свідчить, що понад 95% населення Землі скаржиться на головний біль, який називається головним болем напруження (ГБН), або тензіонним головним болем. Це найпоширеніший тип головного болю, який може бути зумовлений фізичними, психологічними та екологічними чинниками.
Багато дослідників вважають, що ГБН може виникнути, коли м’язи голови, шиї або обличчя скорочуються, але повністю не розслабляються. Інакше кажучи, розвивається спазм м’язів, внаслідок чого в них здавлюються кровоносні судини і зменшує кровопостачання. В результаті з’являється біль, який:
Зазвичай триває кілька годин
 Локалізується в передній, верхній або бічних частинах голови
 Може призвести до труднощів із засинанням
 Може спричиняти дратівливість і порушувати концентрацію
 Може зумовлювати надмірну чутливість до світла або гамору

Кластерний головний біль

Кластерні головні болі дуже сильні, але відносно рідкісні. Вони повторюються в групах або циклах (кластерах) і зачіпають більше чоловіків, ніж жінок. При їх появі потрібна допомога лікаря. Симптоми кластерного головного болю:

  Раптовий виснажлива біль на одній стороні голови
Сльозяться очі
Закладення носа або нежить на тому же боці обличчя
Занепокоєння

Мігрень

Щодня відбувається близько 20 мільйонів нападів мігрені – це поширений тип головного болю. Мігрень характеризується болем, що пульсує і відчувається тільки на одному боці голови. Він може тривати від чотирьох до 72 годин. На додаток до нудоти і чутливості до світла симптомами мігрені є:
Біль у животі
 Втрата апетиту
 Блідість
 Утома, запаморочення
 Візуальні порушення, такі як яскраві, миготливі цятки або вогні, сліпі плями, хвилясті або нерівні лінії (аура)
    
Інші види болю


Головний біль через ураження приносових порожнин

На лобі, під вилицями і за переніссям розташовані приносові пазухи (порожнини). Якщо в них розвинулося запалення і накопичився слиз, то посилюється тиск, що може призвести до головного болю. Його часто називають синусовим, бо найчастіше він супроводжує синусит (гайморит). Такий головний біль може посилюватися вранці, що пов’язано з особливо поганим дренажем слизу з пазух у нічний час.
Симптомами синусового головного болю можуть бути:
Сильний тиск і біль у зоні пазух: лоб, брови, під очима
 При різкому русі головою або нахилі вперед біль посилюється
 Ніс не дихає, закладення практично не минає
 Постійна втома

Гормональні головні болі

Деякі головні болі, на які страждають жінки, пов’язані з гормонами. До них можуть належати менструальні мігрені. Насправді понад 50% жінок, які страждають на мігрень, помітили її зв’язок з менструаціями.

Гормональні головні болі пояснюють переважно падінням рівня естрогенів, але можуть бути й інші пов’язані з гормонами причини:
У деяких жінок головний біль зменшується при прийомі комбінованих оральних контрацептивів, хоча інші можуть відчувати його частіше
Коли жінки наближаються до менопаузи, головні болі можуть посилюватися. Це стається в результаті  

Похмілля

Здогадок про те, як саме алкоголь зумовлює появу головного болю, багато. Одна з них – спиртне розширює судини головного мозку і порушує роботу серотоніну. Крім того, алкоголь «висушує» організм, а зневоднення також відоме як провокатор нападів головного болю.

Головні болі є одними з найпоширеніших захворювань: минулого року від половини до трьох чвертей дорослих людей у світі страждали на мігрень або інші типи головного болю*.


* World Health Organization, Lifting the Burden. Atlas of Headache Disorders and Resources in the World 2011. Geneva: World Health Organization; May 2011. ‡ http://www.relieve-migraine-headache.com/migraine-statistics.html

Аффида Форт німесулід – препарат, призначений для усунення гострого та хронічного болю, а також менструального болю. Проявляє протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну дію. Швидко діє завдяки формі випуску у вигляді швидкорозчинних у воді гранул. Має апельсиновий смак.

affida аффида

Аффида Форт німесулід – препарат, призначений для усунення гострого та хронічного болю, а також менструального болю. Проявляє протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну дію. Швидко діє завдяки формі випуску у вигляді швидкорозчинних у воді гранул. Має апельсиновий смак.

affida аффида

Де придбати
продукт?

affida аффида

Де придбати продукт?

affida аффида

Де придбати продукт?

affida аффида

Де придбати продукт?

affida аффида
Menu